Jalkapallo tänään - Jalkapallomaalit livenä

Belgia - First Division A
TPStandard Liège1 - 1Anderlecht
82'Club Brugge3 - 0MechelenLIVE
19:00KV Oostende-Gent
Belgia - First Division B
TPUnion Saint-Gilloise1 - 1Lokeren
Bulgaria - First League
TPVitosha Bistritsa0 - 2Botev Plovdiv
TPLokomotiv Plovdiv0 - 0Levski Sofia
TPSlavia Sofia1 - 1Ludogorets
Englanti - FA Trophy
TPKingstonian3 - 1Woking
Englanti - Valioliiga
TPManchester United1 - 1Everton
TPWolverhampton Wanderers1 - 2Tottenham Hotspur
TPArsenal0 - 3Manchester City
Espanja - Tercera Division
TPBenigànim2 - 3Elche II
TPDeusto0 - 0Aurrerá de Vitoria
TPAcero3 - 1Hércules II
TPAlcorcón II1 - 1RSD Alcalá
TPAD Parla0 - 2Trival Valderas
TPMorata1 - 0Rayo Vallecano II
TPRC Catarroja0 - 1Intercity
TPPaterna3 - 0Olímpic Xàtiva
TPLenense3 - 3Praviano
TPGijón Industrial2 - 1L'Entregu
TPCondal0 - 0Mosconia
TPNavarro0 - 0Ceares
TPCovadonga3 - 3Siero
TPColunga2 - 1Real Avilés
TPSan Martín0 - 2Urraca
TPAriznabarra0 - 3Beasain
TPGernika5 - 2Santurtzi
TPEuropa2 - 0Manresa
TPGranollers0 - 0Peralada
TPSant Andreu0 - 0Vilafranca
TPAtlético Pinto3 - 0Villaverde-Boetticher
TPPozuelo Alarcón3 - 4Santa Ana
TPMóstoles1 - 0Carabanchel
TPVélez0 - 0Mancha Real
TPHuétor Vega1 - 1Polideportivo Almería
TPAlmería II1 - 0El Ejido
TPGerena3 - 2Córdoba II
TPRota3 - 3Conil
TPSan Rafael1 - 1Sóller
TPMuleño0 - 2Mazarrón FC
TPTrujillo0 - 2Villanovense
TPArroyo1 - 3Olivenza
TPFuente Cantos1 - 1Miajadas
TPMontijo2 - 3Cacereño
TPPlasencia0 - 2Moralo
TPVarea2 - 1Alfaro
TPCuarte2 - 0Sariñena
TPConquense0 - 2Socuéllamos
TPAzuqueca3 - 3Quintanar
TPSilva1 - 0Polvorín
TPLlanes1 - 3Llanera
TPSants1 - 2Castelldefels
TPFigueres2 - 1Pobla Mafumet
TPArcos0 - 1Coria CF
TPCollerense1 - 3Formentera
TPLa Cuadra1 - 1Güímar
TPEl Palmar1 - 0CAP Ciudad de Murcia
TPSan Ignacio1 - 1Basconia
TPUnión Adarve2 - 1Leganés II
TPVilla Santa Brígida1 - 1Ibarra
TPAtlético Paso2 - 1Atlético Tacoronte
TPTenerife II4 - 5Panadería Pulido
TPBuzanada1 - 3Gran Tarajal
TPMarino2 - 1Lanzarote
TPCayon0 - 0
TPMirandés II0 - 0Bembibre
TPCalamocha1 - 0Fraga
TPBupolsa0 - 2UD Santa Marta
TPVillalbés3 - 0Rápido Bouzas
TPTuilla2 - 0Vallobín
TPLlosetense2 - 1Santa Catalina Atlético
TPCalahorra II2 - 0Arnedo
TPCasalarreina3 - 0Náxara
TPPradejón1 - 2SD Logroñés
TPCalasancio3 - 2Vianés
TPAlmudévar0 - 5Barbastro
TPBorja1 - 0Binéfar
TPCDJ Tamarite0 - 0Villanueva CF
TPTorrijos1 - 2Guadalajara
TPPedroñeras1 - 3Albacete II
TPEDMF Churra1 - 1Deportiva Minera
TPPlus Ultra0 - 3Los Garres
TPArosa2 - 1Barco
TPTextil Escudo3 - 1Atlético Albericia
TPTolosa1 - 0Balmaseda
TPNaval0 - 0El Álamo
TPSan Fernando Henares1 - 1Torrejón
TPPozoblanco0 - 3Real Betis II
15:30Mar Menor-Cartagena II
TPAguilas2 - 3UCAM Murcia II
TPJerez2 - 1Azuaga
TPRCP Valverdeño0 - 1CD Coria
TPValdivia2 - 3Calamonte
TPCorellano2 - 1Beti Onak
TPValdefierro1 - 1Utebo
TPMadridejos1 - 1Calvo Sotelo
TPSaguntino2 - 2Silla
TPAlcoyano4 - 0Alzira
TPNovelda1 - 1Villarreal III
TPEstradense2 - 1Somozas
TPChoco6 - 1Alondras
TPBarquereño2 - 0Sámano
TPGimnástica Torrelavega5 - 0Cartes
TPLagun Onak1 - 0Urduliz
TPDurango2 - 4Sestao River
TPVilassar Mar1 - 1Igualada
TPTerrassa3 - 0San Cristobal
TPReal Ávila1 - 3Salamanca II
TPSan Roque Lepe1 - 0Xerez
TPXerez Deportivo1 - 0Ciudad de Lucena
TPAtlético Pulpileño0 - 0Lorca
TPLorca Deportiva4 - 1Huércal Overa
TPSan Juan3 - 1Subiza
TPLa Calzada1 - 2Anguiano
TPRiver Ebro1 - 1Berceo
TPTeruel0 - 0San Juan Mozarrifar
TPManchego1 - 2Villacañas
TPLa Roda2 - 3
TPAlmagro Spain0 - 0La Solana
16:30Vilamarxant-Crevillente
TPSodupe0 - 2Pasaia KE
TPJD Somorrostro3 - 0Real Sociedad III
16:30Huétor Tájar-Málaga II
16:30Torreperogil-Alhaurín
16:30El Palo-Atlético Porcuna
16:30Puente Genil-Lebrijana
TPLos Barrios0 - 1Utrera
TPReal Murcia II1 - 1Cartagena II
17:30Oyonesa-Alberite
Espanja - Segunda B
TPCoruxo4 - 1Las Palmas II
TPReal Oviedo II1 - 1Melilla
TPReal Murcia0 - 1Yeclano
TPDon Benito1 - 0Talavera
TPReal Madrid II3 - 0Getafe II
TPAtlético Madrid II3 - 1Celta de Vigo II
TPIbiza3 - 1Marino de Luanco
TPSporting Gijón II6 - 0Peña Deportiva
TPInternacional de Madrid3 - 3SS Reyes
TPUD Logroñés4 - 1Leioa
TPTudelano2 - 3Cultural Leonesa
TPLinense0 - 1Córdoba
TPSanluqueño0 - 0San Fernando CD
TPMerida0 - 0Villarrobledo
TPLevante II1 - 0Gimnàstic Tarragona
TPSabadell3 - 0Prat
TPBurgos1 - 1Izarra
TPReal Unión2 - 2Real Sociedad II
86'Barcelona II3 - 1La NucíaLIVE
19:00Cornellà-Lleida Esportiu
Espanja - Segunda División
TPExtremadura UD0 - 0Málaga
TPReal Oviedo0 - 2Cádiz
84'Elche2 - 3Las PalmasLIVE
85'Lugo1 - 1Sporting GijónLIVE
19:00Fuenlabrada-Almería
19:00Rayo Vallecano-Albacete
Espanja - La Liga
TPGetafe2 - 0Real Valladolid
TPCelta de Vigo2 - 2Mallorca
TPEspanyol2 - 2Real Betis
53'Sevilla0 - 1VillarrealLIVE
20:00Valencia-Real Madrid
Hollanti - Eredivisie
TPEmmen2 - 0Sparta Rotterdam
TPFeyenoord3 - 1PSV
TPAZ1 - 0Ajax
TPHeracles1 - 3Utrecht
Italia - Serie A
TPHellas Verona3 - 3Torino
TPBologna2 - 1Atalanta
TPJuventus3 - 1Udinese
TPMilan0 - 0Sassuolo
83'Roma2 - 1SPALLIVE
19:45Fiorentina-Internazionale
Italia - Serie C
TPAlessandria2 - 1Pro Vercelli
TPGiana Erminio0 - 3Pro Patria
TPNovara4 - 0Robur Siena
TPOlbia1 - 1Juventus II
TPRenate1 - 1Arezzo
TPArzignano Valchiampo0 - 1Cesena
TPFeralpiSalò1 - 1Vis Pesaro
TPGubbio0 - 1Fermana
TPRimini0 - 1Triestina
TPSüdtirol0 - 2Piacenza
TPRende1 - 0FC Rieti
TPTeramo1 - 1Catania
TPViterbese Castrense2 - 1Virtus Francavilla
TPComo0 - 0AlbinoLeffe
TPGozzano0 - 1Pergolettese
TPPistoiese0 - 0Lecco
TPPontedera2 - 2Monza
TPFano0 - 1Virtus Verona
90'Carpi1 - 0SambenedetteseLIVE
TPImolese0 - 3Vicenza Virtus
TPBisceglie1 - 1Vibonese
TPCasertana0 - 3Bari
90'Catanzaro1 - 0PicernoLIVE
TPMonopoli0 - 2Avellino
90'Potenza Calcio1 - 0PaganeseLIVE
TPSicula Leonzio1 - 2Reggina
Italia - Serie D
TPBra0 - 1Lucchese
TPCaronnese3 - 3Casale
TPSan Tommaso1 - 2Nola 1925
TPFossano1 - 2Savona
TPLavagnese0 - 1Real Forte Querceta
TPPrato2 - 0Chieri
TPSeravezza2 - 2Ligorna
TPVado2 - 2Borgosesia
TPVerbania0 - 3Sanremese
TPCaravaggio2 - 2Virtus Bolzano
TPCastellanzese1 - 1Nibionnoggiono
TPFolgore Caratese0 - 1Legnano
TPInveruno0 - 1Brusaporto
TPBustese Milano City1 - 1Virtus Ciserano Bergamo
13:30Ponte San Pietro-Dro Alto Garda
TPPro Sesto2 - 0Villa Valle
TPScanzorosciate1 - 1Arconatese
TPSondrio1 - 1Seregno
TPAdriese5 - 1Villafranca
TPAmbrosiana2 - 1Delta Porto Tolle
TPBelluno0 - 1Montebelluna
TPCampodarsego0 - 0Mestre
TPCartigliano1 - 1Caldiero Terme
TPLegnago Salus2 - 0Chions
TPLuparense2 - 3Union Feltre
TPSan Luigi3 - 2Vigasio
TPClodiense2 - 1Este
TPCrema1 - 1Alfonsine
TPFanfulla3 - 2Sammaurese
TPFiorenzuola1 - 0Savignanese
TPForlì1 - 1Vigor Carpaneto
TPLentigione2 - 0Franciacorta
TPMantova3 - 0Ciliverghe
TPMezzolara0 - 0Breno
13:30Progresso-Correggese
TPSasso Marconi1 - 2Calvina
TPAlbalonga3 - 2Gavorrano
TPBastia Calcio1 - 3Flaminia
TPCittà di Foligno0 - 1Montevarchi Calcio
TPNuova Monterosi1 - 0Cannara
TPPonsacco1 - 1Aglianese
TPSangiovannese0 - 1Scandicci
TPSporting Trestina1 - 0Pomezia
TPTuttocuoio1 - 2Grassina
TPGrosseto4 - 0San Donato Tavarnelle
TPPorto Sant'Elpidio1 - 2Montegiorgio
TPAvezzano1 - 1Atletico
TPJesina1 - 2Città di Campobasso
TPMatelica Calcio2 - 0Olympia Agnonese
TPPineto3 - 1Real Giulianova
TPSan Nicolò1 - 0Sangiustese
TPTolentino2 - 0Chieti
TPVastese2 - 1Cattolica
TPVastogirardi2 - 2Recanatese
TPLadispoli0 - 1Arzachena
TPAprilia1 - 3Torres
TPCassino1 - 0Pro Calcio Tor Sapienza
TPLanusei1 - 2Città di Anagni
TPOstia Mare2 - 0Portici
TPBudoni1 - 3Latina
TPTaranto2 - 2Audace Cerignola
TPTrastevere1 - 2Turris
TPVis Artena0 - 2Team Nuova Florida
TPAgropoli0 - 1Nardò
TPFrancavilla0 - 1Foggia
TPGelbison1 - 1Bitonto
TPGladiator0 - 1Sorrento
TPNocerina2 - 2Casarano
TPTroina0 - 1Savoia
TPTeam Altamura2 - 0Fidelis Andria
TPCittanovese2 - 1FC Messina
TPCastrovillari0 - 1Palermo
TPAcireale2 - 3Giugliano
TPMarina di Ragusa1 - 0Biancavilla
TPMarsala2 - 1Corigliano Calabro
TPMessina2 - 0Palmese
TPRoccella1 - 1Licata
TPFezzanese2 - 2Ghivizzano Borgo Mozzano
TPGravina1 - 3Brindisi
TPCittà di Fasano2 - 0Grumentum
TPLatte Dolce0 - 0Muravera
Italia - Serie B
TPCosenza1 - 2Pordenone
TPCremonese2 - 1Perugia
20:00Salernitana-Crotone
Itävalta - Bundesliga
TPAustria Wien1 - 1Wolfsberger AC
TPSwarovski Tirol1 - 3Mattersburg
TPLASK3 - 3Sturm Graz
Kreikka - Super League
TPLarissa1 - 2Atromitos
TPVolos NFC2 - 1Panionios
52'Asteras Tripolis0 - 4Olympiakos PiraeusLIVE
50'Panaitolikos0 - 1PAOKLIVE
Kreikka - Football League
TPTrikala3 - 0Ialysos
TPDiagoras0 - 0Kavala
TPOlympiakos Volos3 - 1Triglia FC
TPThesprotos3 - 1Kalamata
TPIonikos2 - 0Aspropyrgos Enosis
TPVeria3 - 0Niki Volos
Kroatia - 1. HNL
TPOsijek3 - 2Slaven Koprivnica
TPHajduk Split2 - 1Istra 1961
Kypros - 1. Division
TPEnosis2 - 2AEL
85'Nea Salamis0 - 3Omonia NicosiaLIVE
Montenegro - First League
TPGrbalj0 - 4Budućnost
Portugali - Primeira Liga
TPMoreirense2 - 1Belenenses
52'Gil Vicente2 - 0Vitoria GuimaraesLIVE
20:00Sporting Braga-Paços de Ferreira
Puola - Ekstraklasa
TPPiast Gliwice2 - 1ŁKS Łódź
TPKorona Kielce1 - 0Cracovia Kraków
TPJagiellonia Białystok3 - 0Lechia Gdańsk
Ranska - Ligue 1
TPBordeaux0 - 1Strasbourg
TPOlympique Lyonnais0 - 1Rennes
20:00Saint-Etienne-PSG
Romania - Liga I
TPChindia Târgovişte1 - 1Hermannstadt
11'Viitorul0 - 0FCSBLIVE
Saksa - 2. Bundesliga
TPNürnberg2 - 2Holstein Kiel
TPSandhausen1 - 1Hamburger SV
TPOsnabrück3 - 0Dynamo Dresden
Saksa - Regionalliga
TPBAK '073 - 3Union Fürstenwalde
TPBFC Dynamo4 - 0Bischofswerdaer FV
TPLokomotive Leipzig2 - 1Rot-Weiß Erfurt
TPHolstein Kiel II0 - 5Lübeck
SiirrettyHSC Hannover-Schwarz-Weiß Rehden
SiirrettyWacker Nordhausen-Babelsberg
Saksa - Oberliga
TPCFC Hertha0 - 4Hansa Rostock II
12:00Lok Stendal-Blau-Weiß 90 Berlin
TPNeustrelitz0 - 1Staaken
13:00Wolfenbüttel-Lupo-Martini
TPASC Dortmund1 - 2Paderborn 07 II
TPEnnepetal4 - 4Erndtebrück
TPKaan-Marienborn3 - 1Sprockhövel
TPWestfalia Herne1 - 2Schermbeck
TPSF Niederwenigern3 - 2SC Velbert
SiirrettyWestfalia Rhynern-Meinerzhagen
SiirrettyTB Uphusen-Bersenbrück
Saksa - Bundesliiga
TPWolfsburg2 - 1Borussia M'gladbach
81'Schalke 041 - 0Eintracht FrankfurtLIVE
Saksa - 3. Liga
TPSonnenhof Großaspach1 - 2Carl Zeiss Jena
TPUnterhaching2 - 2MSV Duisburg
Serbia - Super Liga
TPRadnik Surdulica1 - 2Partizan
TPCrvena Zvezda3 - 1Čukarički
Skotlanti - Premiership
TPMotherwell0 - 2Rangers
TPCeltic2 - 0Hibernian
Sveitsi - Super League
TPLugano0 - 0Young Boys
TPLuzern2 - 1Basel
TPSion1 - 1Neuchâtel Xamax
Sveitsi - Challenge League
TPWil4 - 0Winterthur
TPAarau3 - 3Chiasso
TPVaduz1 - 2Kriens
Tanska - Superliga
TPHorsens2 - 1SønderjyskE
TPRanders3 - 0Esbjerg
TPLyngby1 - 0Silkeborg
TPBrøndby1 - 1Hobro
80'Midtjylland1 - 3AGFLIVE
Tšekki - Czech Liga
TPViktoria Plzen1 - 1Teplice
TPSlavia Praha4 - 1České Budějovice
Turkki - 2. Lig
TPKahramanmaraşspor0 - 4Ergene Velimeşespor
TPElazığspor0 - 2Kastamonuspor
TPBayburt İÖİ0 - 2Sakaryaspor
TPŞanlıurfaspor1 - 4Pendikspor
TPKardemir Karabükspor0 - 1Ankara Demirspor
TPBandırmaspor2 - 1Etimesgut Belediyespor
TPNiğde Anadolu3 - 0Sivas Belediyespor
TPBB Bodrumspor1 - 2Utaş Uşakspor
TPHacettepe4 - 0Tarsus İdman Yurdu
TPİnegölspor4 - 1Amed
TPKırklarelispor2 - 0Yeni Çorumspor
TPZonguldak Kömürspor2 - 2Afjet Afyonspor
TPSarıyer2 - 2Gümüşhanespor
Turkki - 1. Lig
TPKeçiörengücü0 - 1Hatayspor
TPÜmraniyespor1 - 0Osmanlıspor
TPBalıkesirspor0 - 0Akhisarspor
TPAltınordu0 - 0Bursaspor
Turkki - Süper Lig
TPGaziantep FK3 - 0Kayserispor
TPSivasspor3 - 1Fenerbahçe
TPBeşiktaş0 - 2Yeni Malatyaspor
Ukraina - Premier League
TPDesna0 - 1Dynamo Kyiv
TPVorskla2 - 1Karpaty
TPDnipro-11 - 2Oleksandria
Unkari - NB II
TPVác0 - 3Csákvári TK
TPSiófok2 - 0Szombathelyi Haladás
TPSzolnoki MÁV0 - 1Budafoki MTE
TPBudaörs1 - 2MTK
TPDorogi0 - 3Nyíregyháza Spartacus
TPSoroksár SC5 - 3Vasas
TPBékéscsaba0 - 1Kazincbarcika
TPAjka1 - 0Tiszakécske
Unkari - NB I
84'Diósgyőr0 - 1FerencvarosLIVE

Tänään Euroopassa pelattujen jalkapallo-otteluiden livetulokset. Ympäri maailman pelattujen otteluiden lista ja tulokset ovat luettavissa SoccerStats247:n jalkapallotulosten osiolla. Tänään, 15-12-2019, voit seurata useiden jalkapalloturnausten otteluita, tarkistaa lopulliset tulokset sekä livemaalit ja -tulokset. Pyrimme tarjoamaan palvelun reaaliaikaisena, mutta livetuloksissa voi ilmetä viivettä, joka johtuu kustakin ottelusta ja paikasta, josta käyttäjä livetulosten osiota lukee. Eilisen ottelutulokset ovat nekin luettavissasi, samoin kuin maalien ja tulosten yksityiskohdat ja pelaajien vaihdot.



Suomi Kilpailut

Suomessa pelataan vuosittain useita eri jalkapalloturnauksia. Tarkista kansallisten ja paikallisten turnausten tulokset ja taulukot seuraavista linkeistä:

VeikkausliigaSuomen Cup

Jalkapallon Päivitykset

Suomen Jalkapallo

Suomessa pelataan vuoden aikana useita merkittäviä jalkapallotapahtumia, joissa eri jalkapalloklubit kisaavat parhaan tittelistä ja pääsylipusta kansainväliseen Mestaruussarjaan tai Euroopan liigaan. Suomen merkittävin jalkapalloliiga on Valioliiga...