Jalkapallo tänään - Jalkapallomaalit livenä

Albania - Superliga
14:45Partizani Tirana-Kukësi
17:45Teuta Durrës-Tirana
Armenia - Premier League
12:00Ararat-Armenia-Ararat
15:00BKMA-Noravank
Azerbaidžan - Premyer Liqa
12:30Sumqayit-Neftchi Baku
14:45Sabah-Qarabag
Belgia - First Division A
11:30Sint-Truiden-Anderlecht
14:00Beerschot-Mechelen
16:30Sporting Charleroi-Genk
19:00Gent-AS Eupen
Belgia - First Division B
14:00Lommel-Royal Excel Mouscron
18:00RWDM-Westerlo
Bosnia ja Hertsegovina - Premijer Liga
15:00Siroki Brijeg-Rudar Prijedor
15:00Sarajevo-Posušje
Bulgaria - First League
14:00Cherno more-Slavia Sofia
16:15CSKA Sofia-Botev Plovdiv
Englanti - Valioliiga
13:00Everton-West Ham United
15:30Newcastle United-Tottenham Hotspur
Englanti - Championship
11:00Swansea City-Cardiff City
Espanja - Tercera Division
09:00Santutxu-Beasain
09:15Complutense-Atlético Madrid II
09:30Giner Torrero-Santa Anastasia
09:30Real Zaragoza II-Barbastro
09:30RC Catarroja-Saguntino
09:30AD Parla-Torrejón
09:30Trival Valderas-Getafe II
09:30Villaverde San Andrés-Tres Cantos
09:30San Rafael-Collerense
09:45Plasencia-Trujillo
09:45La Virgen del Camino-Mirandés II
10:00Los Barrios-Pozoblanco
10:00Antoniano-Utrera
10:00Cabecense-Ciudad de Lucena
10:00Miajadas-Moralo
10:00Badajoz II-Olivenza
10:00Berceo-Anguiano
10:00Varea-River Ebro
10:00Alhaurín-El Palo
10:00Marbella-Málaga II
10:00El Palmar-Deportiva Minera
10:00Mazarrón FC-La Unión Atlético
10:00Sporting Gijón II-Tuilla
10:00Llanes-Lealtad
10:00Covadonga-San Martín
10:00Lenense-Urraca
10:00Real Oviedo II-Gijón Industrial
10:00Navarro-Real Titánico
10:00San Ignacio-Anaitasuna
10:00Castelldefels-Pobla Mafumet
10:00L'Hospitalet-Granollers
10:00Hércules II-Torrellano
10:00Castellón II-Silla
10:00Ursaria-Madrid 2021 FP
10:00Villaviciosa Odón-Alcorcón II
10:00RSD Alcalá-Colonia Moscardó
10:00Pozuelo Alarcón-Carabanchel
10:00Salamanca II-Cultural Leonesa II
10:00Mercadal-Campos
10:00Platges Calvià-Portmany
10:00Miguelturreño-Conquense
10:00Villarrobledo-Albacete II
10:15Alhaurino-Real Jaén
10:30Silva-Estradense
10:30Vilafranca-Girona II
10:30Herbania-Buzanada
11:00Son Veri-Inter Ibiza
SiirrettyAtlético Paso-La Cuadra
11:00Tenerife II-Lanzarote
13:45Murense-Constància
14:00Juventud Torremolinos-Torre del Mar
14:00Biescas-Binéfar
14:30Cirbonero-Pamplona
14:30Palencia CF-Arandina
14:30Bembibre-Ribert
14:30Atlético Tordesillas-Real Ávila
14:45Colunga-Langreo II
14:45Praviano-Mosconia
15:00Colindres-Villa
15:00Noja-Escobedo
15:00Selaya-Torina
15:00Textil Escudo-Naval
15:00Atlético Arnoia-Rápido Bouzas
15:00Arzúa-Villalbés
15:00Somozas-Noia
15:00Alondras-Viveiro
15:00Sofán-Ourense CF
15:00Extremadura UD II-Diocesano
15:00Alfaro-Agoncillo
15:00Haro Deportivo-La Calzada
15:00Oyonesa-Calahorra II
15:00UCAM Murcia II-Racing Murcia
15:00Yeclano-Los Garres
15:00Aspe-Cuarte
15:00Épila-Robres
15:00Borja-Belchite 97
15:00Atlético Monzón-Illueca
15:00Cariñena-Calamocha
15:00L'Entregu-Luarca
15:00Barakaldo-Leioa
15:00Deusto-Deportivo Alavés II
15:00Olot-San Cristóbal
15:00Olímpic Xàtiva-Callosa Deportiva
15:00Sóller-Mallorca II
15:00Huracán Balazote-Torrijos
15:30Vimenor-Gimnástica Torrelavega
15:30Barco-Polvorín
15:30Conil-Recreativo Huelva
15:30Jerez-Azuaga
15:30Arnedo-Casalarreina
15:30Cenicero-Vianés
15:30Archena Sport-Cartagena FC
15:30Bala Azul-Cartagena LU II
15:30UD Caravaca-Lorca Deportiva
15:30Figueres-Manresa
15:30Orihuela-Roda
15:30Quintanar del Rey-Illescas
16:00Juvenil Ponteareas-Choco
16:00Don Álvaro-Llerenense
16:00Arroyo-Villafranca
16:00Aceuchal-Calamonte
16:00Ciudad de Torredonjimeno-Huétor Vega
16:00Huétor Tájar-Motril
16:00Huércal Overa-Real Murcia II
16:00Vitoria-Portugalete
16:00Vilassar Mar-Grama
16:00Sant Andreu-Guineueta
16:00Acero-Villarreal III
16:00Morata-Las Rozas
PalkittiinSan Clemente3 - 0La Roda
16:30Puente Genil-Cartaya
17:00Xerez-Tomares
17:00Torreperogil-Almería II
17:00Sants-Ascó
17:30CAP Ciudad de Murcia-Bullense
Espanja - Segunda B
10:00Real Valladolid II-Athletic Club II
10:00Tudelano-Racing Ferrol
10:00Inter de Madrid-UD Logroñés
10:00Rayo Majadahonda-Celta de Vigo II
10:00Costa Brava-Atlético Baleares
10:00Linense-Cornellà
15:00Badajoz-Racing Santander
15:00Talavera-Unionistas de Salamanca
15:00Sevilla II-Albacete
Espanja - Segunda División
12:00Ibiza-Mirandes
14:00Leganes-Real Valladolid
16:15Real Sociedad B-Real Oviedo
16:15Burgos-Lugo
19:00Ponferradina-Fuenlabrada
Espanja - La Liga
12:00Rayo Vallecano-Elche
14:15Celta de Vigo-Sevilla
16:30Villarreal-Osasuna
19:00Barcelona-Valencia
SiirrettyGranada-Atletico Madrid
SiirrettyReal Madrid-Athletic Club
Hollanti - Eredivisie
10:15AZ-Utrecht
12:30NEC-Vitesse
12:30Sparta Rotterdam-Groningen
14:45Twente-Willem II
Hollanti - Tweede Divisie
12:30TEC-De Treffers
Italia - Serie B
12:00Cremonese-Benevento
14:15Parma-Monza
18:30Cittadella-SPAL
Italia - Serie A
10:30Cagliari-Sampdoria
13:00Empoli-Atalanta
13:00Genoa-Sassuolo
13:00Udinese-Bologna
16:00Napoli-Torino
18:45Juventus-Roma
Itävalta - Bundesliga
12:30LASK-Wolfsberger AC
12:30WSG Tirol-Hartberg
15:00Sturm Graz-Ried
Itävalta - Regionalliga
59'SVG Reichenau1 - 0TelfsLIVE
12:00Röthis-Admira Dornbirn
12:30Admira II-Leobendorf
13:00Schwaz-WSG Tirol II
13:00Austria Lustenau II-Rotenberg
14:00FC Egg-Rot-Weiß Rankweil
Kazakstan - Premier League
86'Zhetysu0 - 1TarazLIVE
41'Kyzyl-Zhar0 - 1TobolLIVE
12:00Astana-Kaisar
Kreikka - Super League
13:00Panaitolikos-OFI
13:00PAOK-Volos NFC
17:30AEK Athens-Atromitos
17:30PAS Giannina-Olympiakos
Kroatia - 1. HNL
13:00Slaven Koprivnica-Osijek
15:30Šibenik-Hajduk Split
Kroatia - 2. HNL
13:00Bijelo Brdo-Dugopolje
13:00Dinamo Zagreb II-Sesvete
13:00Croatia Zmijavci-Rudeš
Kypros - 1. Division
14:00Omonia Nicosia-Apollon
16:00AEL-Anorthosis
Latvia - 1. Liga
12:00Super Nova-Saldus SS / Leevon
Latvia - Virsliga
CancelledBFC Daugavpils-Noah Jūrmala
13:00Riga-Metta / LU
Liettua - A Lyga
12:00Banga-Panevezys
Moldova - Divizia Nationala
12:00Dinamo-Auto-Milsami
15:00Zimbru-Petrocub
Montenegro - First League
15:00Iskra-Rudar
16:00Mornar-Buducnost
Norja - 1. Division
13:00Aalesund-Sogndal
Norja - Eliteserien
15:00Bodø / Glimt-Sarpsborg 08
15:00Brann-Stabæk
15:00Haugesund-Mjøndalen
15:00Sandefjord-Odd
15:00Strømsgodset-Viking
17:00Rosenborg-Valerenga
Norja - 2. Division
12:00Alta-Hødd
13:00Levanger-Fløy-Flekkerøy
Portugali - Taça de Portugal
10:00Varzim-Marítimo
13:00Vitória Setúbal-Vizela
14:00Águias do Moradal-Paços Ferreira
14:00Condeixa-Gil Vicente
14:00Moitense-Sporting Braga
14:00Leça-Arouca
14:00Felgueiras 1932-Estoril
14:00Cinfães-Farense
14:00Feirense-Nacional
14:00Alverca-Anadia
14:00Mafra-União de Coimbra
14:00Torreense-Fafe
14:00Castro Daire-Olhanense
14:00FC Serpa-Sporting Covilhã
14:00Benfica Castelo Branco-Penafiel
16:00UD Oliveirense-Portimonense
19:00Rio Ave-Boavista
Puola - Ekstraklasa
10:30Wisła Płock-Pogon Szczecin
13:00Cracovia-Warta Poznań
15:30Legia Warsaw-Lech Poznań
Puola - I Liga
10:40ŁKS Łódź-Arka Gdynia
Ranska - Ligue 1
11:00Troyes-Nice
13:00Bordeaux-Nantes
13:00Brest-Reims
13:00Metz-Rennes
13:00Strasbourg-Saint-Etienne
15:00Montpellier-Lens
18:45Olympique Marseille-Lorient
Romania - Liga II
14'Brașov Steagul Renaște0 - 0Petrolul 52LIVE
Romania - Liga I
12:00Argeș-FCV Farul Constanţa
14:30UTA Arad-Gloria Bistriţa
17:30Rapid-CFR Cluj
Ruotsi - Division 1
12:00Hammarby Talang-Piteå Women
13:30IF Karlstad-Dalkurd
14:00Assyriska-Örebro Syrianska
14:00IFK Luleå-Brommapojkarna
Ruotsi - Superettan
13:00Norrby-Brage
Ruotsi - Allsvenskan
13:00Hammarby-AIK
13:00Mjällby-Kalmar
15:30IFK Göteborg-Örebro
Saksa - Regionalliga
10:15Buchbach-1860 Rosenheim
11:00Eilenburg-Germania Halberstadt
11:00BAK '07-Lichtenberg
11:00Tennis Borussia-Chemie Leipzig
11:00Hannover 96 II-Jeddeloh
12:00Sonnenhof Großaspach-Stuttgart II
12:00Aalen-Elversberg
12:00Balingen-Kickers Offenbach
12:00Altona 93-Holstein Kiel II
13:00Borussia Hildesheim-LSK Hansa
13:00HSC Hannover-Schwarz-Weiß Rehden
Saksa - 2. Bundesliga
11:30Darmstadt-Werder Bremen
11:30Dynamo Dresden-Nürnberg
11:30Hansa Rostock-Sandhausen
Saksa - Oberliga
08:45Paloma-Concordia
08:45HEBC-Hamburger SV III
09:00ESC Geestemünde-Blumenthaler SV
09:00Hastedt-Werder Bremen III
11:30Neustrelitz-Eintracht Mahlsdorf
12:00Greifswalder FC-RSV Eintracht
12:001860 München II-Kirchanschöring
12:001. FC Merseburg-FC Grimma
12:00Wacker Nordhausen-Martinroda
12:00Lok Stendal-Blau-Weiß 90 Berlin
12:00CFC Hertha-Victoria Seelow
12:00Todesfelde-Lübeck II
12:00Eichede-Union Neumünster
12:00Hemelingen-Union Bremen
12:00Weiche Flensburg II-Bordesholm
13:00Victoria Clarholz-Wattenscheid 09
13:00Kaan-Marienborn-Eintracht Rheine
13:00Finnentrop / Bamenohl-Sprockhövel
13:00SF Baumberg-Germania Ratingen
13:00Cronenberger SC-FSV Duisburg
13:00Jahn Dinslaken-Hiesfeld-SC Velbert
13:00TVD Velbert-Sterkrade-Nord
13:00Meerbusch-Teutonia St.Tönis
13:00Kleve-TuRU 1880 Düsseldorf
13:00Bersenbrück-BW Lohne
13:00SV Steinbach-Eintracht Stadtallendorf
13:00SV Zeilsheim-Rot-Weiß Hadamar
13:00Ginsheim-Bad Vilbel
13:00Hürth-Deutz
13:00Meinerzhagen-TuS Haltern
13:00Viktoria Arnoldsweiler-Siegburger SV
13:00Eilendorf-Wesseling-Urfeld
13:00Bergisch Gladbach-SV Breinig
13:00Borussia Freialdenhoven-Pesch
13:00Gonsenheim-Alemannia Waldalgesheim
13:00Oberachern-Bissingen
13:00DJK Bamberg-Neumarkt
13:00ASC Dortmund-Hammer SpVg
13:00Borgfeld-BTS Neustadt
13:00Komet Arsten-Bremer SV
13:00Holzwickeder SC-Sportfreunde Siegen
13:00Hennef 05-Düren Merzenich
13:00Westfalia Rhynern-Vreden
13:00Sasel-Lohbrügge
13:00Union Tornesch-Rugenbergen
13:00Lupo-Martini-Germania Egestorf
13:00SVG Göttingen-Wolfenbüttel
13:00Paderborn II-Erndtebrück
13:00Inter Türkspor Kiel-Eckernförder SV
13:15Ennepetal-Schermbeck
13:15Westfalia Herne-Gütersloh
13:30SFL Bremerhaven-Schwachhausen
13:30Vatan Sport-Habenhauser FV
13:30Düsseldorf West-Monheim
13:30Frechen-Alfter
13:30Kaiserslautern II-Hassia Bingen
13:30VfL Vichttal-Fortuna Köln II
13:30Blau-Weiß Friesdorf-BCV Glesch / Paffendorf
13:30FC Bocholt-Kray
Saksa - Bundesliiga
13:30Bayer Leverkusen-Bayern Munich
15:30Augsburg-Arminia Bielefeld
Saksa - 3. Liga
11:00Türkgücü München-Wehen Wiesbaden
12:00Viktoria Köln-Würzburger Kickers
Serbia - Prva Liga
13:00Bačka Palanka-Radnički Sr. Mitrovica
13:00Zlatibor Čajetina-Grafičar
13:00Kabel Novi Sad-Loznica
Serbia - Super Liga
15:00Partizan-Radnik Surdulica
17:05Proleter Novi Sad-Bačka Topola
Slovakia - Super Liga
15:00Spartak Trnava-Slovan Bratislava
Slovenia - 1. SNL
15:00Domzale-Koper
18:15Olimpija-Tabor Sežana
Suomi - Ykkönen
15:30Klubi-04-MP
Suomi - Kakkonen
10:00RoPS II-Kemi City
11:00JBK-GBK
12:00I-Kissat-Honka Akatemia
16:00KuFu-98-Atlantis
Sveitsi - Super League
12:15Lausanne Sport-Grasshopper
14:30Sion-Basel
14:30St. Gallen-Servette
Tanska - 1st Division
12:00Lyngby-Hobro
13:00Horsens-Vendsyssel
Tanska - Superliga
11:00Nordsjælland-Midtjylland
12:00OB-Randers
14:00Brøndby-Vejle
16:00SønderjyskE-FC Copenhagen
Tanska - 2nd Division
11:00Næstved-B 93
11:00AB-Middelfart
Tšekki - 3. liga
84'Baník Ostrava II2 - 2ZnojmoLIVE
72'Admira Praha2 - 2Králův DvůrLIVE
71'Slavia Praha II1 - 2Slavoj VyšehradLIVE
73'Pardubice II2 - 1Bohemians 1905 IILIVE
71'Dukla Praha II3 - 0Teplice IILIVE
68'Hradec Králové II1 - 1Slovan VelvaryLIVE
73'Chlumec nad Cidlinou1 - 1Ústí nad OrlicíLIVE
70'Slovácko II3 - 0Dolní BenešovLIVE
62'Sigma Olomouc II3 - 1VrchovinaLIVE
53'Příbram II0 - 1Slavia Karlovy VaryLIVE
57'Viktoria Plzeň II1 - 0PísekLIVE
12:30Sokol Zápy-Jablonec II
Tšekki - FNL
72'Viktoria Žižkov1 - 2ChrudimLIVE
56'Sparta Praha II2 - 0TřinecLIVE
13:30Varnsdorf-Dukla Praha
13:30Táborsko-Líšeň
Tšekki - Czech Liga
14:00Zlín-Hradec Králové
14:00Teplice-Viktoria Plzen
14:00Sigma Olomouc-Karviná
17:00Pardubice-Sparta Prague
Turkki - Süper Lig
10:30Kasımpaşa-Göztepe
13:00Galatasaray-Konyaspor
13:00Altay-Fatih Karagümrük
16:00Trabzonspor-Fenerbahce
Turkki - 2. Lig
10:00Kırklarelispor-Amed
11:00Kırşehir Belediyespor-Tarsus İdman Yurdu
11:00Uşak Spor-Isparta 32 Spor
11:00Nazilli Belediyespor-24 Erzincanspor
11:00Ergene Velimeşespor-İnegölspor
11:00Kahramanmaraşspor-Vanspor FK
11:00Bayburt ÖİS-Çorum FK
11:00Turgutluspor-Ankaraspor
11:00Sivas Belediyespor-Bodrumspor
13:30Sakaryaspor-Hekimoğlu Trabzon
16:00Karacabey Belediyespor-Zonguldak Kömürspor
16:00Eskişehirspor-Bucaspor 1928
CancelledŞanlıurfaspor-Kastamonuspor
16:00Serik Belediyespor-Somaspor
16:00Afjet Afyonspor-Adıyaman
16:00Diyarbekirspor-Niğde Anadolu
Turkki - 1. Lig
10:30Ankara Keçiörengücü-Kocaelispor
13:00Manisa FK-Adanaspor
13:00BB Erzurumspor-Altınordu
16:00Bursaspor-Boluspor
Ukraina - Persha Liga
10:15Hirnyk-Sport-Volyn
12:30Alians Lypova Dolyna-Uzhhorod
Ukraina - Premier League
11:00Minai-Desna
SiirrettyInhulets'-Rukh Vynnyky
16:30Oleksandria-Vorskla
Unkari - NB II
11:00Kecskeméti TE-Nyíregyháza Spartacus
11:00Siófok-Békéscsaba
11:00Soroksár SC-Szombathelyi Haladás
11:00Budaörs-Szentlőrinc SE
15:00Pécsi MFC-Budafoki MTE
15:00Szolnoki MÁV-Győri ETO
15:00Csákvári TK-Szeged-Csanád
15:00Diósgyőr-Dorogi
15:00Ajka-Tiszakécske
Unkari - NB I
12:30Kisvárda-Ujpest
15:00Mezőkövesd-Zsóry-Debrecen
Valko-Venäjä - Premier League
10:00Minsk-Gomel
12:00Ruh Brest-Dinamo Minsk
14:00Energetyk-BGU-Dinamo Brest
16:30Shakhtyor-Torpedo BelAZ
Valko-Venäjä - 1. Division
10:30Lokomotiv Gomel-Orsha
12:30Shakhtyor Petrikov-Lida
14:30Dnepr Mogilev-Volna
Venäjä - Premier League
11:00Ural-CSKA Moscow
13:30Krylya Sovetov-Nizhny Novgorod
13:30Khimki-Akhmat Grozny
16:00Krasnodar-Ufa
Venäjä - FNL
44'Tom Tomsk0 - 0SKA KhabarovskLIVE
10:00Yenisey-Krasnodar II
10:00Olimp-Dolgoprudny-Orenburg
11:00Veles-Torpedo Moskva
12:00Spartak Moskva II-Rotor Volgograd
12:00Volgar Astrakhan-Fakel
12:00Metallurg Lipetsk-Baltika
13:00Tekstilshchik-Akron
14:00Kuban Krasnodar-KAMAZ
14:00Alaniya Vladikavkaz-Neftekhimik
Viro - Esiliiga A
10:00Tartu Welco-Nõmme United
10:00FCI Levadia II-Pärnu
Viro - Meistriliiga
10:00Kuressaare-Legion
12:00Paide-Flora

Tänään Euroopassa pelattujen jalkapallo-otteluiden livetulokset. Ympäri maailman pelattujen otteluiden lista ja tulokset ovat luettavissa SoccerStats247:n jalkapallotulosten osiolla. Tänään, 17-10-2021, voit seurata useiden jalkapalloturnausten otteluita, tarkistaa lopulliset tulokset sekä livemaalit ja -tulokset. Pyrimme tarjoamaan palvelun reaaliaikaisena, mutta livetuloksissa voi ilmetä viivettä, joka johtuu kustakin ottelusta ja paikasta, josta käyttäjä livetulosten osiota lukee. Eilisen ottelutulokset ovat nekin luettavissasi, samoin kuin maalien ja tulosten yksityiskohdat ja pelaajien vaihdot.



Suomi Kilpailut

Suomessa pelataan vuosittain useita eri jalkapalloturnauksia. Tarkista kansallisten ja paikallisten turnausten tulokset ja taulukot seuraavista linkeistä:

VeikkausliigaSuomen Cup

Jalkapallon Päivitykset

Suomen Jalkapallo

Suomessa pelataan vuoden aikana useita merkittäviä jalkapallotapahtumia, joissa eri jalkapalloklubit kisaavat parhaan tittelistä ja pääsylipusta kansainväliseen Mestaruussarjaan tai Euroopan liigaan. Suomen merkittävin jalkapalloliiga on Valioliiga...